Bölümün Konusu: 2. sezon Cengiz Han’ın bir savaş stratejisini torunlarına göstererek başlıyor. Cengiz Han saldıracağı kasabanın kırlangıçlarını yakalatıp ayaklarına bağladığı ipleri ateşe veriyor. Ve kırlangıçları serbest bırakıyor. Serbest kalan ve yanmaya başlayan kırlangıçlar evlerin çatılarındaki yuvalarına kaçıyor. Kırlangıçlar yuvalarına ulaştıkça kasabadan alevler yükselmeye başlıyor.

Kaleyi ele geçiren Kubilay Han Çocuk İmparatoru bulamayınca Marco ve Mei Lin’i küçük İmparatoru bulması için görevlendiriyor. Mei Lin abisinden dolayı Çinliler arasında sözü geçen biri olduğundan Marco ile birlikte çocuğa adım adım yaklaşıyor. Bir yanda sevdiği kadının yanına Karakurum’a yerleşen Byamba diğer yanda ise Mavi Prenses ile evlenmek için gelenekleri yerine getirmeye başlayan Prens Jingim. Annesi Prens’in bir varisi olmadığından Kubilay Han’ın ölmesi durumunda tahta rahatça hak idda edebilmesi için varisinin olmasını istiyor.

Kaidu’nun yanına yerleşen Byamba Kubilay Han ile görüşmek için başkente gelir. Marco ve Mei Lin ise küçük İmparatoru bulmuştular fakat onu koruması için yanında bir kadın savaşçıyıda beraberinde buldular. Kadın savaşçıdan imparatoru alan ikili imparatoru saraya getirselerde kadın savaşçı peşlerini bırakmadı. Kubilay Han’ın hristiyan olan amcası Nayan Han’ın zaferi için tebriğe gelir.

Nayan hem Moğol hemde Papa ile görüşebilen bir hristiyan olarak Haçlılar için değerli bir kişi. Byamba sadece kardeşinin düğününe değil aynı zamanda Kubilay’a önemli bir haber ile geliyor. Byamba Kaidu’nun tahtta hak idda ettiğini ve kurultaya gitmek istediği haberini verince Kubilay Han kurmaylarını toplayıp kurulta için hazırlıklara başlıyor.

Bu bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu bölüm hakkında ne dediler?

Bu bölüm hakkında henüz yorum yapılmamış.

İlk yorumu sen yapmak ister misin?