Game of Thrones’un Final Sezonu Kaç Bölüm Olacak?

  • 09 Şubat 2017, Perşembe

Televizyon dünyasının en popüler yapımları arasında yer alan, ödül ve rekor canavarı Game of Thrones‘un büyük finali hakkında yeni açıklamalar yapıldı. Daha önce dizinin yaratıcıları D.B. Weiss ve David Benioff; yedinci sezonun yedi, sekizinci sezonun ise altı bölüm olacağını duyurmuştu. HBO‘nun program başkanı Casey Bloys tarafından dün yapılan açıklamaya göre, sezon finalinin kaç bölüm olacağı henüz belli değil.

Final sezonunun kaç bölüm olacağının hala belli olmaması sebebiyle kanal da bir türlü resmi sezon onayı veremediğini açıklayan Bloys devamında: “Hala kaç bölüm daha yapacakları belli değil. Sezonu şekillendirmeye çalışıyorlar. Game of Thrones’un her zaman olabilecek en iyi şeklini çıkarmak için uğraşıyorlar. Diğer yandan da şöyle bir durum var, ne kadar çok Game of Thrones bölümü olursa, biz kanal olarak o kadar çok yayınlamaya hazırız.” dedi.

Bölüm sayısı bir yana, HBO bir yandan Game of Thrones‘un Westeros‘u temel alan bir spin-off için kolları sıvadığı daha önceden duyurulmuştu. Casey Bloys, bu ihtimalin değerlendirilmemesinin aptallık olacağını da Variety‘ye verdiği röportaj da açıklamıştı.