Westworld 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

  • 28 Ocak 2017, Cumartesi

2016’nın son aylarında HBO’nun mimarlığında yayın hayatına başlayan Westworld kısa bir sürede izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başardı. 4 Aralık 2016’da 10 bölümlük sezonla şimdilik ekranlara veda etti.

 

Peki 2. sezon ne zaman başlayacak?

Westworld 2018 yılında ekranlara dönecek. Diziye 2 yıl ara verilmesi izleyicileri şaşırtmış olmasının yanında, bir hayli meraklandırıyor.

 

Westworld dizisinin konusu:

Westworld dizisi, özellikle yapay zekânın doğmasıyla birlikte günahın nasıl olacağı konusundaki merak sonucunda ortaya çıkmıştır. Yani, yapımda teknolojik gelişmelerin nereye varabileceği ve bu gelişimin olumsuz etkilerinin nasıl olacağı üzerinde durulmuştur. Dizi, Westworld ismindeki eğlence parkını merkezine alıyor. Gelecek yıllarda geçen Westworld’da, özellikle paralı müşterilerin sıklıkla tercih ettiği Westworld Park’ta olayların çığırından çıkması ile ortaya çıkan macera aktarılıyor. Önemli ziyaretçilerin katılabildikleri oyunlarla dolu bu parkta Vahşi Batı teması sunan kısımda bir sorun yaşanıyor. Bu sorunla birlikte peşlerinde keskin nişancı olan zengin insanlar eğlenmeyi unutarak sadece hayatta kalmaya çalışıyorlar. Yapay zekânın kontrolden çıkacağı zaman neler yaşanabileceği oldukça etkileyici bir şekilde işleniyor.