See (Dizi) Konusu ve Oyuncuları

  • 26 Mayıs 2020, Salı

Game of Thrones‘un yokluğu derinden hissedilirken, tüm kanallar ve yayıncı platformlar GOT’un yerini alabilecek bir lokomotif dizi üretme derdine girdiler. Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Jason Momoa, böyle iddialı bir dizinin başrol oyuncusu olarak karşımıza çıktı.

 

2019’un kesinlikle en çok ses getirecek dizilerinden birisi olan See, büyük bir bütçeye sahip. Apple TV ekranlarında yayınlanacak olan dizinin hikayesini Steven Knight kaleme aldı. Francis Lawrence tarafından yönetilen dizi, 1 Kasım 2019 tarihinde ekranlardaki yerini aldı.

 

See Konusu

 

Tam olarak kaç sene geçtiğini bilmediğimiz bir gelecekte geçen bir hikaye. İnsanoğlu büyük bir felaketten kurtulmuş ve tekrar dünyaya entegre olmaya çalışmaktadır. Fakat bunun önünde büyük bir engel vardır zira insanlar artık görme yeteneklerini yitirmişlerdir.

 

Görmeden bina inşa etmek, avlanmak ve özetle hayatta kalmak zorundadırlar. Bu sırada bir kadın, ikizlere hamiledir ve doğum gerçekleşmiştir. Doğumda dikkat çeken şey ise ikizlerin görebiliyor olmasıdır. Elbette bu o andaki dünyanın güçlü insanların hoşuna gitmeyecektir.

 

Konuyu daha fazla aktararak, diziden alacağınız zevki azaltmak istemiyorum. Özetlemek gerekirse dizinin konusu çok ilginç, atmosfer harika ve dizide olaylar inanılmaz hızlı gelişiyor. Sıkılmanız imkansız. Bölüm başına ortalama 15 milyon dolarlık bir maliyeti olduğunu da hesaba katarsak, izlediğimiz görsel ziyafetin açıklamasını yapmış oluyoruz.

 

Bir dizide en önemli şey oyunculuklardır. Oyunculuklar çok iyi. Tüm toplum kör olsa da dizide bol miktarda cinsellik ve şiddet var. Aile ile izlenebilecek türden bir dizi değil.

 

Mantıksız birkaç şey var fakat o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek şans vermeye devam edebilirsiniz. Bu arada diziyi izledikten sonra gerçekten kör insanlar hakkında empati yaparken bulacaksınız kendinizi.

 

See Oyuncuları

 

Alfre Woodard (Paris)

Jason Momoa (Baba Voss)

Sylvia Hoeks (Queen Kane)

Hera Hilmar (Maghra)

Christian Camargo (Tamacti Jun)

Archie Madekwe (Kofun)

Nesta Cooper (Haniwa)

Yadira Guevara-Prip (Bow Lion)

Josh Blacker (Büyücü bulan)

Christian Sloan (Büyücü bulan)

Tantoo Cardinal (The Dreamer)

Mojean Aria (Gether Bax)

Marilee Talkington (Souter Bax)

Peter Bryant (Lord Dune)

Bree Klauser (Matal)

Hiro Kanagawa (Lord Unoa)

Luc Roderique (Arca)

Jefferson Halliday (Courtier)

Lauren Glazier (Nyrie)

Shalyn Ferdinand (Shadow Warrior)

Jessica Harper (Cora)

Cassandra Naud (Shadow Warrior)

Brianna Clark (Sinjay)

Adrian Hough (Lord Sak)

Alex Bulmer (Lady Zee)

Donovan Tildesley (Lord Carne)

Ellen MacNevin (Lady in Waiting)

Joshua Henry (Jerlamarel)

Kamran Fulleylove (Lt. Jurado)

Rocky Anderson (Slaver)

Kenneth Mitchell (Edo)

 

See Fragmanı